Dlaczego warto wpatrywać się w św. Józefa?
18 marca, 2021

W obecnym roku mamy szczególne zaproszenie, aby przypatrzeć się św. Józefowi. Kościół, którego św. Józef jest Opiekunem postrzega Go, jako Patrona na trudne czasy. Dane nam jest właśnie taki czas przeżywać.

Pismo Święte mówi nam o sytuacjach, które tak po ludzku przerastały św. Józefa. Pokazuje, jak otwartość na Słowo Boga i zaufanie Jemu sprawia, że możemy ruszyć do przodu i poradzić sobie z tym, co wydaje się być ponad nasze siły.  Ze św. Józefem, odważnym i mężnym, możemy więc zacząć nowy rozdział naszego życia.

Pomyśl: Święty Józef, który wychował najpiękniejszego z Synów ludzkich uczy nas miłości i delikatności wobec Matki Najświętszej. Na tę jego delikatność patrzył Jezus. Człowiek, który jest otwarty na Pana Boga zawsze znajdzie rozwiązanie w najtrudniejszych sytuacjach. 

Szukamy w świętych natchnienia i oparcia, jak w dzisiejszym świecie żyć i nie utracić wiary. Jego wiara była pełna ufności. Miał zaufanie i nie komentował działania Boga, ale wypełniał to, co Pan Bóg mu polecał.

Módl się: Podaj intencję, jaką przedstawiasz św. Józefowi i pomódl się Litanią.

 

W tych dniach pochylaliśmy się nad uczynkami miłosiernymi co do ciała, ucząc się zarazem jak  być świadkiem w dzisiejszym świecie. Może na zakończenie tej dziewięciodniowej modlitwy napiszesz list do św. Józefa? On, uważnie słuchający, może Tobie pomóc wyrazić najskrytsze pragnienia. A może po tych dniach Nowenny zapragniesz mieć w swoim domu figurkę św. Józefa, ikonę czy obrazek? Niech ta Nowenna trwa w codzienności i zaowocuje  modlitwą do św. Józefa oraz konkretnymi uczynkami miłosierdzia.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności