Koła terenowe

“Każda dobra dusza jest jako ta świeca, która sama się spala a innym przyświeca”

/bł. E. Bojanowski/

W ramach Stowarzyszenia mogą powstawać terenowe koła o nazwie Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego, których celem jest formacja członków oraz ich dobrowolne apostolstwo podejmowane w środowisku według ducha bł. Edmunda. Wszystkich, którzy pragną skutecznie jednoczyć się wokół dobra i służyć potrzebującym pomocy, zwłaszcza dzieciom, ubogim i chorym, zapraszamy do współpracy ze Stowarzyszeniem „Dobroć”.

 

Do „Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego” należeć może każdy, kto pragnie być dla innych serdecznie dobrym.

 

„Rodzinie” tej patronuje zachwycający swą postacią Bł. Edmund Bojanowski, o którym nasz Umiłowany Ojciec Święty Jan Paweł II podczas beatyfikacji w Warszawie, dnia 13 czerwca 1999 roku, powiedział m. in. znamienne słowa:

 Apostolstwo miłosierdzia wypełniło życie Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Mimo wątłego zdrowia, z wytrwałością i hojnością serca prowadził i inspirował szeroką działalność.

Wiele osób o dobrym sercu zadaje sobie pytanie, komu jeszcze oprócz moich najbliższych mogę coś dobrego uczynić? Są bowiem świadomi, że to Chrystus, który żyje pośród nas, utożsamiając się z potrzebującym bliźnim, kieruje pytanie do nas, Jego uczniów: „Czy miłujesz Mnie więcej …” (J 21, 15).

 

Członkowie „Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego” pragną stawać się jak Jezus dla drugich, poprzez niesienie bezinteresownej pomocy w taki sposób, jaki jest możliwy dla każdego z nich. W każdym środowisku nie brak wielorakich okazji.

 

Spodobało się Bogu „wykazać przemożne bogactwo Jego łaski na przykładzie dobroci” – także i Twego serca, które żyje miłością, gdy świadczy ją innym. Niech więc Twoje serce czuje się zaproszone do tej niezwykłej „Rodziny”.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, gdzie najbliżej Twojego miejsca zamieszkania odbywają się spotkania Rodziny Edmundowej – NAPISZ DO NAS!

W odpowiedzi otrzymasz listę najbliższych miejscowości oraz informacje o terminach spotkania.

Facebook
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn