Dom Seniora “Symeona i Anny”

Od 2 lutego 2005 r. Stowarzyszenie prowadzi dom dziennego pobytu dla osób starszych i samotnych pod nazwą „Dom Symeona i Anny”. Znajduje się on w Dębicy w budynku przy ul. Krakowskiej 15, w którym mieści się także siedziba Stowarzyszenia.

Nasz dom przeznaczony jest osób starszych, samotnych, ubogich oraz mających złe warunki mieszkaniowe. Każdego, kto czuje się samotny, bezradny, zagubiony lub potrzebuje pomocy osoby drugiej, a ma na tyle siły, by sam lub przy pomocy innych mógł dotrzeć do Domu.

Atutem naszego domu jest jego umiejscowienie. Dom stanowi bowiem część obiektu, w którym działa Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Publiczne Przedszkole Integracyjne oraz Placówka Wsparcia Dziennego „Promyki Nadziei”. Dla rodzinnego charakteru i atmosfery, w jakiej najlepiej czuje się każde dziecko i człowiek dorosły bezcenna jest obecność osób starszych, babci i dziadka, którzy mądrością i doświadczeniem mogą ubogacić dzieci, a od dzieci czerpać radość życia.

Dom Symeona i Anny

Dom Symeona i Anny czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 oferując:

  • Wyżywienie: śniadania i obiady,
  • Możliwość wspólnej modlitwy, skorzystania ze spowiedzi świętej oraz porady duchowe,
  • Zajęcia typu: gimnastyka, wspólne śpiewanie, warsztaty zajęć praktycznych (m.in. robótki ręczne), kontakt z dziećmi Ochronki i PWD, itp.,
  • Według potrzeby i zainteresowań: czytanie książek i prasy, oglądanie filmów, spacery,
  • Możliwość skorzystania z porady i pomocy pielęgniarskiej,
  • Uczestnictwo w imprezach okolicznościowych z okazji Wigilii, Świąt Wielkanocnych, Dnia Babci i Dziadka, karnawału, imienin, itp.,
  • Wsparcie duchowe w formie wysłuchania, rozmowy, doradztwa, wspomagania modlitwą,
  • Wsparcie w sytuacjach trudnych życiowo wywołanych samotnością, chorobą lub ograniczeniem ze względu na sprawność.

Dom Symeona i Anny

[Best_Wordpress_Gallery id=”24″ gal_title=”Dom Symeona i Anny”]
Facebook
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn