Orszak Trzech Króli w Dębicy

Już w najbliższą niedzielę – 6 stycznia 2019 r. po raz szósty przejdzie ulicami miasta Dębica Orszak Trzech Króli. W tym roku hasłem przewodnim Orszaku są słowa: “Odnowi oblicze ziemi”.

Msza święta, poprzedzająca wymarsz uczestników barwnego orszaku, ulicznych jasełek, rozpocznie się w Kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy o godz. 12.00. Po nabożeństwie orszak podąży ulicami: Chopina, Ks. Nosala, Sobieskiego do Rynku, gdzie Trzej Królowie ze swymi orszakami złożą pokłon Świętej Rodzinie.

Orszak Trzech Króli 2019 organizuje Starostwo Powiatowe przy wsparciu: Urzędu Miejskiego, Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej oraz naszego Stowarzyszenia.


Orszak Trzech Króli w Dębicy
Kliknij i zobacz w Galerii Flickr ”
Przygotowania do Orszaku Trzech Króli”

Jak co roku Stowarzyszenie przyjęło na siebie obowiązek przygotowania orszakowych strojów dla dzieci. Przygotowania trwają. Zbroje, miecze, hełmy i tarcze i nie tylko już prawie gotowe. Jeszcze tylko kilka pociągnięć żelazkiem i będziemy mogli pięknie wystroić dzieci z orszaku króla Kacpra, Melchiora i Baltazara – tworzące orszak czerwony, niebieski i zielony. Serdecznie zapraszamy i czekamy.

Dziękujemy za udostępnienie ->
Facebook
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Facebook
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn