Kontakt:

  • Stowarzyszenie Dobroć
  • Dębica 39-200
  • ul. Krakowska 15
  • tel. 14 682 22 90
  • email: stowarzyszenie@siostry.net
slider arrow
slider arrow

Kolędowanie wolontariuszy i sióstr w ZOL

28 grudnia 2016 roku, młodzież działająca w grupie wolontariatu Stowarzyszenia wraz z siostrami służebniczkami udała się do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Pustkowiu, aby wspólne z osobami starszymi i chorymi świętować Bożego Narodzenia radosnym kolędowaniem.

 

Wspólny śpiew przyniósł wszystkim wiele radości i wzruszeń. Każdy podopieczny ZOL otrzymał symboliczny pamiątkowy obrazek i coś słodkiego.

 

Inicjatywa kolędowania z osobami chorymi i starszymi została zainspirowana słowami Papieża Franciszka, który powiedział:

 

Szpitale to prawdziwe katedry cierpienia, w których unaocznia się jednak również moc miłości, kiedy ktoś okazuje chorym pomoc i współczucie. Poprzez te uczynki miłosierdzia Pan zachęca nas do wspaniałego aktu humanitaryzmu: dzielenia się  … Chory często czuje się samotny. Nie da się ukryć, ze właśnie podczas choroby najgłębiej doświadczamy samotności. Odwiedziny mogą sprawić, że osoba chora poczuje się mniej samotna, a przecież nawet chwila spędzona w czyimś towarzystwie jest wspaniałym lekarstwem! Uśmiech, trochę czułości, uścisk dłoni to gest proste, ale bardzo ważne dla tych, którzy czują się pozostawieni sami sobie. Iluż ludzi poświęca się odwiedzaniu chorych w szpitalach czy domach! Jest to bezcenne dzieło wolontariatu. Gdy pełni się je w imię Pana, wówczas staje się także wymownym i skutecznym wyrazem miłosierdzia.

 

 

Promyki Nadziei
Dębickie Służebniczki
Top